nuotraukos padidinimo mygtukas

Aukštinis polistireninis avilys „PH+“

# 10210

99.90 

Prekės laikinai neturime

Į komplektą įeina:

dugnas, vienas lizdinis aukštas, du medudiniai aukštai, maitintuvė ir stogas PH+.

Avilys polistireninis, aukštai surenkami iš atskirų dalių, su aukštų tarpusavio fiksacija. Dvi aukšto briaunos sustiprintos tvirtais plastikiniais antdėklais. Korpusų sienelių storis 4 cm. Kilmės šalis: Suomija.
Trumpas aprašymas: Šis avilių tipas – tai paties stambiausio Skandinavijoje medaus gamintojo per 30 veiklos metų sukauptõs patirties rezultatas. Ši avilių sistema buvo išrasta ir išbandyta kraštutinėmis suomių bitininkavimui oro sąlygomis. Daugiau nei 35-ių laipsnių šaltis žiemos metu ir 30-ties laipsnių karščiai vasaromis gamintojams suteikė daug patirties ir žinių, ko iš tikrųjų reikia bitėms ir kokius bitininkų poreikius turi atitikti tikrai geri ir kokybiški aviliai. Pagrindinė medžiaga, iš kurios gaminami šie aviliai, – padidinto tankumo EPS polistirenas (jo tankumas viršija 100 kg/m3). Aviliai išliejami formose specialiomis automatinėmis staklėmis. Visos avilio dalys pagamintos iš medžiagų, leistinų naudoti maisto pramonėje. Tinkamai eksploatuojant šie aviliai pratarnaus jums ne vieną dešimtį metų. Pervežimui į kitą vietą aviliai prie palečių tvirtinami diržais ir į transporto priemonę kraunami taip, kad rėmeliai stovėtų važiavimo kryptimi. Tai padeda iki minimumo sumažinti jų supimą kelionės metu.
Avilio surinkimas: Tose vietose, ant kurių remsis rėmelių petukai, įstatytos papildomos kieto plastiko profilinės juostelės (geltonos), apsaugančios kraštus. Avilio dalys jungiamos viena su kita įleidžiant jų kraštus į atitinkamas išėmas (griovelius). Fiksuojant galima naudoti vandeniui atsparius, Erikeeper B tipo, klijus. Suklijavimas šiaip nėra būtinas, tačiau jis maksimaliai sutvirtina pačią konstrukciją, prailgina tarnavimo laiką ir pagerina eksploatacines avilio savybes. Paprastai „BeeBox“ aviliai skirti 10-rėmiams lizdiniams/medudiniams aukštams. Galima juose dėti ir po mažiau: 8 ar 9 rėmelius. Šiuo atveju būtų dedamos papildomos rėmelių fiksavimo juostos 8-iems arba 9-iems rėmeliams. O tos specialios geltonos profilinės kraštų juostelės dar papildomai didina aukštų tvirtumą ir apsaugo nuo atsitiktinių pažeidimų dirbant su bitininko įrankiais, palengvina aukštų atskyrimą šeimų tikrinimo metu. 6-ių milimetrų gylio įlaidai neleidžia avilio detalėms išsiskirti, pavyzdžiui, perkėlimo metu.
Avilio stogas: Viena savo puse jis uždengia avilį sandariai. Po juo būtina naudoti plastikines lubeles. Ant pačio stogo patartina uždėti kokį 2 kilogramų svarmenį (akmenį ar plytą), kad vėjas nenuneštų. Transportavimo metu jį patartina rišti prie avilio diržu. Rudens-žiemos-pavasario laike stogas laikomas toje įprastinėje sandarioje pozicijoje. Tačiau vasarą, jei temperatūra ilgesniam laikui viršytų +28°C karščio, jį reikėtų apversti aukštielninką. Apvertus avilio stogą susiformuoja savotiškas „tunelis“, palengvinantis avilio ventiliaciją. Tokiu atveju lubelių plėvelę būtų galima 10 cm atitraukti, leidžiant bitėms pro tą susidariusį siaurą plyšį išlysti laukan. Arba, jei karštis stoja virš +32°C, visai ją nuėmus vietoj jos ant rėmelių uždėti kokį izoliacinį tinklelį arba dar geriau pikio rinktuvą. Tokiu atveju bitės pro stogą jau neišlys. Tačiau temperatūra avilyje išliks saugi perų lervutėms. Šitaip šeima suvartoja mažiau vandens ir bitėms mažiau tenka ventiliuoti avilį eikvojant savo gyvybinius resursus. Karščio metu, savaime suprantama, bites išvis geriau laikyti šešėlyje.
Avilio dugnas: Jis yra 95 mm aukščio ir turi uždedamą kvadratinį aliuminio sietelį, pagerinantį avilio ventiliaciją. Kai ant dugno užstatomas aukštas, lieka 18 mm aukščio laka. Dugne yra padaryti grioveliai, per kuriuos įstumiamas įkišamas dugnas (varozės sukėlėjams aptikti), užkišantis tą lakos angą. Avilius patartina laikyti pakeltus aukščiau (ant kojų ar palečių), kad per dugno groteles laisvai vaikščiotų oras. Įprastai dugnas visą laiką ir lieka atviras: tiek žiemą, tiek vasarą. Žiemos metu tos grotelės, aišku, kažkiek apšąla, bet visiškai jos neužšąla. Ir net jei avilio laka visiškai apledėtų, bitės išgyventų kvėpuodamos pro tas apatines groteles. Per jas išteka ir pavasarėjant ant vidinių avilio sienelių susikondensuojantis vanduo. Tačiau pavasarį, kai po apsiskraidymo motinėlė sparčiai ima dėti kiaušinėlius, tas dugno groteles kelioms savaitėms būtų galima laikinai ir uždengti, užstumiant jas įkišamu dugnu, kolei baigsis visi tie nakties šalnų ir šaltų vėjų pavojai. Užstūmus tas aliuminines ventiliacines dugno groteles, bitės kur kas greičiau perais užleidžia apatines korių dalis. Bet temperatūrai pakilus iki +20°C ir pastebėjus, kad bitės prie lakos vėdina avilį jau net iki vėlumos, tą įkišamą dugną visgi reikėtų ištraukti, kad geriau vėdintųsi. Medunešio metu dugno grotelės visada turi būti atviros (neuždengtos), o laka atvira bent jau iki 8 mm aukščio, vėliau ir visai atvira per visus 18 mm aukščio.
Maitinimas: Pavasarį bites reikia truputį paskatinti. Galima naudoti per laką įkišamą maitintuvę – girdyklą “Entrance” (1 ir 1,8 litro) ir pastiprinti cukraus sirupu ar vjoms jėgas. Aukštinė maitintuvė statoma ant pačio viršutinio aukšto ir patraukus lubeles iš apačios bitės pasieks sirupą. Uždėtas permatomas organinis stiklas neleidžia bitėms pereiti į sirupo sekciją ir nuskęsti jame. Jei duodamas kietas maistas, tą permatomą maitintuvės dangtelį galima ir nuimti. Vidinis maitintuvės dugnas turi nedidelį pasvirimą į priekį, kad bitėms sutekėtų visas sirupas iki paskutinio lašo. Ant vidinės maitintuvės sienelės yra 5 ir 10 litrų žymos (tokie iškilimai). O sklidina ji sutalpintų iki 14 litrų. Išorinis maitintuvės dugnas (apačia) padaryta su išlinkimu (6 mm). Toks išlinkimas leidžia bitėms laisvai vaikštinėti po viršutinius rėmelius net ir po maitintuvės apačia, be pavojaus jas užspausti. Rudenį, apdorojant bites skruzdžių rūgštimi arba šioje vietoje ant rėmelių dedant timolį, nebūtina net naudoti specialaus kėliklio.