Peržiūrėti krepšelį “Stūmoklinis aparatas mot. žymėti (stiklinis)” pridėta į krepšelį.
nuotraukos padidinimo mygtukas

„Jenter“ VarroaSTOP (kompl. 2 vnt.)

# 14316JEN

50.00 

Turime

Kovai su erkėmis Varroa destructor nenaudojant chemijos. Komplekte dvi kasetės be veisimui skirtų elementų.

Veikimo principas: atėjus pavasariui erkėms sunku išgyventi per laikotarpius, kai šeimoje nėra perų. Pastebėta, kad laukinėje gamtoje spiečiančios šeimos mažiau infekuojamos, nes tiesiog ilgesnį laiką neturi perų.

Šiuo metu plačiai taikomos įvairios biotechninės priemonės, kurios šiam tikslui siūlo uždaryti motinėlę į izoliatorių be korio 200 dienų (nuo maždaug rugpjūčio vidurio per žiemą iki kovo-balandžio). Tokiu būdu priverstinai užtikrinamas ilgas tarpsnis be perų. Maksimali erkių gyvavimo trukmė 150-180 dienų. Šeimoje be perų jos tiesiog neišgyvena. Tačiau trūkumas tas, kad gali suprastėti pačios motinėlės priėmimas šeimoje. Antra vertus, neuždaryti perai ypač traukia erkes ir gali būti naudojami kaip masalas. Tačiau čia vėlgi trūkumas: tokius korius su infekuotais perais tenka reguliariai šalinti.

VarroaSTOP sistema suderina abu šiuos būdus – taip išvengiama ir cheminio bičių šeimų apdorojimo, ir korių su perais šalinimo.

VarroaSTOP kasetės naudojimas: tinkamiausias naudojimui laikas pavasarį-vasarą – ypač palankus metas per 2 savaites nuo obelų žydėjimo. Lizdo koryje išpjaunamas kasetės dydžio langelis, kasetė įstatoma ir pritvirtinama prie rėmelio viršutinės lystelės vielutėmis ar dirželiais. Kasetės koriuko fragmento pradmenys yra vaškuoti. Naudojant pirmą kartą patariama papildomai juos dar patepti medumi. Kasetė iš pradžių porą dienų palaikoma avilyje tuščia. Tada pagaunama ir į kasetę įleidžiama motinėlė. Uždaryta kasetėje, ji nepatiria jokio streso, bitės laisvai patenka vidun iš abiejų kasetės pusių ir netrukdomai siuva korį, o motinėlė deda kiaušinėlius – ryšys su šeima nenutrūksta. Per 25 dienas šeimoje su uždaryta motinėle nelieka nė vieno dengto pero. Erkės naudojasi paskutine galimybe – okupuoja mažytį joms likusį lopinėlį kasetėje. Po to, kai perai uždengiami, galinė kasetės sienelė kartu su perais nuimama, motinėlė lieka viduje ir neišleidžiama, galinė sienelė pakeičiama nauja detale. Motinėlė toliau deda kiaušinėlius. Išimti iš kasetės perai kaskart sunaikinami, kasetės sienelė nuvaloma ir paruošiama kitam naudojimui. Kai visi dengti perai pašalinami, atidarant priekinę kasetės sienelę motinėlė išleidžiama. Tuo metu bitininkas turi puikią progą sykiu pasikeisti ir seną motinėlę. Kasetė VarroaSTOP gali likti avilyje kitam naudojimui visus metus.