nuotraukos padidinimo mygtukas

Kasetė (su 110 lopšelių)

# 14311

29.40 

Turime

Tai patentuotas (nuo 1985 m.) motinėlių auginimo būdas išvengiant lervučių perkėlimo.
Pagaminta iš maistinio plastiko. (Gamybai naudojamas plastikas sertifikuotas pagal EK direktyvą – turi atitikties maistui deklaraciją.)
Veikimo principas: naudojant šią sistemą, motinėlė kiaušinėlius deda tiesiai į dirbtinius lopšelius. Tokiu būdu galima išsiauginti lervučių, kurių amžius nuo 6 iki 24 val.
Kasetės išmatavimai: 147 x 130 x 28 mm.
Kasetę „Cupularve“ sudaro trys pagrindinės dalys: skydelis su 110 akelių ir talpele kandi tešlai, kai reikia įduoti svetimą motinėlę (į tas 110 akelių įsistato 110 dirbtinių plastikinių arba vaškinių lopšelių); dangtelis, atliekantis motinėlę izoliuojančios skiriamosios tvorelės funkciją; ir lopšelius uždengiantis dangtelis.
Naudojimo instrukcija:
Prie lizdinio korio rėmelio viršutinio skersinuko (lystelės), ties viduriu, išpjaukite kasetės dydžio stačiakampę skylę.
Dviem medsraigčiais prisukite kasetę prie rėmelio viršutinės lystelės.
Pakabinkite tą rėmelį su kasete tarp perų avilyje ir palaikykite apie 15 dienų, tuomet motinėlė kasetėje geriau jausis.
Maitinkite šeimą keturias dienas prieš ir paskui viso kiaušinėlių dėjimo metu.
Įleiskite į kasetę tos šeimos motinėlę per skylę, esančią skiriamosios tvorelės viršuje. Svetima motinėlė įduodama per kandi tešlą.
Jei sąlygos motinėlių auginimui optimalios (sezonas – šeimos dydis – temperatūra – maitinimas – jei kasetė patalpinta į vidurį tarp perų…), 24 valandų bėgyje motinėlė pridės kiaušinėlių.
Patikrinkite, kad praėjimas bitėms – atstumas tarp kasetės skiriamosios tvorelės ir šalia esančio korio – būtų pakankamas: mažiausiai 8 mm.
Nuo motinėlės įleidimo iki kiaušinėlių padėjimo kasetė turi likti šeimoje.
Lopšelius su 6 – 24 val. amžiaus lervutėmis patogiausia išimti kamščio pagalba. Kamščius užmaukite ant laikiklių, pritvirtintų prie rėmelio viršutinės lystelės, ir dėkite į šeimą-auklę.
Šeima-auklė gali priimti iki 90% lopšelių.
Po 8 dienų, kai motininiai lopšeliai jau uždengti, izoliatoriumi (biguduku) pasemkite keltą bičių ir izoliuokite lopšelį iki išsiris motinėlė. Rėmelį su izoliuotais lopšeliais galima perkelti į darbinę bičių šeimą, kaip į natūralų inkubatorių.
Išsiritusi motinėlė įvertinama ir įduodama į nukleusą ar bičių šeimą.
Pastaba: Bitės kur kas mieliau priimtų kasetę, jei prieš dedant į avilį, plokštelę su akelėmis pateptume medumi. Tik vienas to trūkumas – lopšeliai tada per stipriai prilimpa.
Taip pat kasetę galima pamerkti į skystą vašką, kurio temperatūra ne didesnė nei 65°-68°C, nes esant 75°C deformuotųsi plastikas.
Rinkinį sudaro: kasetė (14310) – 1 vnt.; lopšelis(14323) – 110 vnt.