nuotraukos padidinimo mygtukas

Lybigo skruzdžių rūgšties garintuvas-dozatorius

# 15016

7.50 

Turime

Efektyvi ir bitėms saugi gydymo priemonė nuo varoatozės su 60% ir/arba 85% stiprumo skruzdžių rūgštimi. Gydymas skruzdžių rūgštimi nesukelia erkių pripratimo, nes rūgšties garai nudegina jų čiuptuvėlius, todėl jos nepajėgia

Komplekte yra žemas sugraduotas (50–150 ml) plastikinis konteineriukas skruzdžių rūgščiai su specialiu lašinimo antgaliuku, popieriniai patiesaliukai – išgarinimo dagtys 4 vnt. ir plastikinis pagrindo rėmelis, į kurį dagtis įtiesiama.

Vienoje dagties patiesaliuko pusėje žaliai sužymėti nurodymai, kokio dydžio dagtį naudoti su 60% rūgštimi. Kitoje pusėje raudona spalva – su 85% rūgštimi.

Išgarinimas reguliuojamas pagal šeimos dydį ir oro temperatūrą. Ant pačios dagties patiesaliuko patogiai pavaizduota, kiek ir kaip jį reikia žirklėmis apkarpyti, kad tiktų konkrečioms sąlygoms. Taip pat nurodyta, kokį skruzdžių rūgšties kiekį supilti ir kiek laiko garinti pirmojo ir paskui antrojo apdorojimo metu. Pirmasis apdorojimas trunka 7 dienas, antrasis – 10 d.

Pavyzdys: naudojant 85% stiprumo rūgštį # 15012, apdoroti ruošiantis 10 LR Dadano avilį (apie 50 litrų talpos), aplinkos temperatūrai esant 15-20ºC, dagties patiesaliuko apkarpyti nereikia (naudojamas visas), pirmam kartui į konteineriuką pilama 100ml rūgšties ir garinama 7 dienas, antrąkart – 200 ml ir garinama 10 dienų.

Jei lauko temperatūra aukštesnė 20-25ºC (išgarinimas bus intensyvesnis), rekomenduojama pagal punktyrinę liniją vieną dagties kraštelį nukirpti (tik iš vienos pusės), o jei dar šilčiau 25-30ºC, – apkirpti iš abiejų šonų. Bet išgarinimo kiekis šiuo atveju nesikeičia. Mažesnių šeimų – 8LR arba nukleusų atveju – dagtis apkarpoma labiau ir rūgšties į konteineriuką pilama atitinkamai mažiau.

Pradiniame garintuvo-dozatoriaus komplekte yra 4 dagties patiesaliukai. Papildomai jų galima įsigyti ir daugiau: 10 vnt. # 150162 arba 40 vnt. # 150161.

Gamintojas: Andermatt BioVet (Šveicarija).