nuotraukos padidinimo mygtukas

Skruzdžių rūgšties garintuvas „Nassenheider“, universalusis H (2 vnt. rinkinys)

# 15017

19.50 

Prekės laikinai neturime

Bene efektyviausias ir bičių motinoms saugiausias gydymo būdas no varoatozės. Šis universalusis garintuvas pakeičia ankstesnius klasikinius ir horizontaliuosius garintuvus. Unikali patentuota skruzdžių rūgšties išgarinimo sistema su dviem dagties patiesaliukais užtikrina pastovų išgarinimą viso 10-ies dienų apdorojimo metu. Motinos lieka visiškai sveikos.
Garintuvo dydis (be rėmelio): plotis 250 mm (= mažiausias vidinis rėmelio ilgis), aukštis 130 mm (= mažiausias vidinis rėmelio aukštis), storis 35 mm.

Skruzdžių rūgšties konteineriukas turi atskirą užsukamą juodą dangtelį – kad būtų galima susipilstyti visus namie ir atsinešti į bityną jau užsuktus pilnus. Konteineriuko talpa 300 ml – tiek pakanka netgi didžiausių šeimų gydymui.
Konteineriuko laikiklis prisukamas medvaržčiais mediniame rėmelyje. Laikiklis lieka prisuktas, konteineriuką lengva išsiimti papildymui. Rėmelis su garintuvu kabinamas avilio lizde iš krašto.

Šeimų apdorojimas skruzdžių rūgštimi (leistina apdorojimo skruzdžių rūgštimi temperatūra +10ºC iki +35ºC):

Komplekte yra trijų dydžių U-formos dagtys, kurios statomos į mažą, prie rūgšties konteineriuko prisukamą, laikiliuką su grotelėmis:

mažiausio dydžio dagtis skirta 6-9 rėmų nukleusams, dienos norma 15 ml +/-20 %, rūgšties talpa 180 ml;

vidutinio dydžio dagtis skirta vidutinėms šeimoms, dienos norma 20 ml +/-20 %, rūgšties talpa 240 ml;

trečio dydžio dagtis skirta didelėms šeimoms, dienos norma 25 ml +/-20 %, rūgšties talpa – visas konteineriukas 300 ml.

Jeigu naudojama dagties patiesaliukas, jo apsukama apatinė rėmelio lystelė ir iš viršaus prisukamas garintuvo laikiklis.

Pirmasis apdorojimas pradedamas po paskutiniojo medaus sukimo – liepos pabaigoje / rugpjūčio pradžioje 60% koncentracijos skruzdžių rūgštimi 10 dienų. Šeima turi būti pamaitinta.

Antrasis apdorojimas pradedamas nuo rugsėjo vidurio, priklausomai nuo oro sąlygų: mažiausiai 10 dienų su 60% arba 85% koncentracijos skruzdžių rūgštimi. Reikia turėti omenyje, kad net jei pirmas kartas buvo sėkmingas, dėl bičių plėšikavimo galimas ir antrinis užsikrėtimas.

Jeigu spalio vidury stebimas natūralus erkių iškritimas – daugiau nei viena per dieną, – reikės gydymą atlikti dar ir trečią kartą, naudojant 85% koncentracijos skruzdžių rūgštį, nes vėliau rudenį aukštų temperatūrų paprastai jau nebūna. Reikia, kad būtų aukštesnė nei +10ºC.

Minimali apdorojimo trukmė 10 dienų. Garintuvą galima palikti avilyje ir ilgesniam laikui. Kad bitės negraužtų dagties patiesaliuko, rekomenduojama rėmelį apsukti sietiniu audiniu.

Gamintojas: Vokietija.