nuotraukos padidinimo mygtukas

„Varroa Tester“ (CO2)

# 150321

55.00 

Turime

Įranga bičių šeimos erkėtumo laipsniui nustatyti.

Komplektas su 2 x 16 gramų CO2 dujų balionėliais. To kiekio pakanka maždaug 12 testų atlikti. Pirmuosius įpurškimus reikia stengtis atlikti taupiau, nes iš pradžių slėgis balionėliuose būna didesnis. CO2 dujų balionėlis įstatomas į dozatoriaus vidų. Prie antgalio prisukama įpurškimo adata. Svarbu tinkamai prisukti CO2 balionėlį prie dozatoriaus, kad nebūtų bereikalingo nuotėkio.

Testavimas. Nuo lizdinio korio paimama ir į plastikinio indelio (konteineriuko) didesnįjį skyrių pasemiama apie 200 bičių (maždaug 25 g). Bičių turi būti tiek, kiek telpa tarp raudonų indelio žymų. Stenkitės nepagauti motinėlės! Uždėti viršutinį dangtelį, kad nepabėgtų bitės.  Įsitikinti, kad abu dangteliai būtų uždėti ir iš viršaus, ir iš apačios. CO2 dozatoriaus vamzdelį įkišti pro mažą bičių konteinerio skylutę. Leisti dujas apie 4-6 sekundes. Po to 10-20 sekundžių palaukti, kol anestezija suveiks. Bites indelyje švelniai kratyti apie 10 sekundžių, kad erkės sukristų žemyn po vidiniu sieteliu ant apatinio dangtelio. Erkės suskaičiuojamos nuėmus apatinį dangtelį. Pagal iškritusių erkių kiekį galima spręsti, ar reikia šeimai gydymo. Galiausiai atidaromas viršutinis dangtelis, kad bitės gautų šviežio oro. Bitės iš lėto atsibunda ir grąžinamos į avilį.

Gydymo schema.

Gydymo nereikia, jeigu: liepą iškrinta mažiau nei 3 erkės, rugpjūtį – mažiau nei 5 erkės, rugsėjį – mažiau nei 8 erkės.

Šeimą reikia stebėti, jeigu: liepą iškrinta 3-13 erkių, rugpjūtį – 5-13 erkių, rugsėjį – 8-13 erkių.

Gydymas reikalingas! Jeigu liepą iškrinta daugiau nei 15 erkių, rugpjūtį – daugiau nei 15 erkių, rugsėjį – daugiau nei 15 erkių.

Įranga plaunama periodiškai šiltu vandeniu ir plovikliu. Po naudojimo kaskart išvalomas apatinis dangtelis, ant kurio iškrenta erkės.

Kilmės šalis – Danija.