APIMONDIA 2013 – pasaulinis auksas lietuviams

Rugsėjo 29 – spalio 5 dienomis Kijeve (Ukraina) vykusiame didžiausiame pasaulyje Tarptautinės bitininkų asociacijų federacijos „Apimondia“ kongrese (lot. apis – bitė) įmonė iš Lietuvos UAB „Wilara“ įvertinta Pasauliniu bitininkystės apdovanojimu – aukso medaliu įrangos kategorijoje. Apdovanojimas pelnytas už unikalų įrenginį – stalinę bičių duonelės kūlimo mašiną. Lietuva bitininkystės kongrese savo gaminius pristatė pirmą kartą istorijoje.

Bičių duonelė – tai augalų žiedadulkės, bičių surinktos, fermentuotos ir supresuotos į korio akeles; joje gausu vitaminų, mikroelementų ir mineralinių medžiagų, todėl, kaip ir kiti bičių produktai, duonelė vartojama kaip natūralus maisto papildas. Visgi didžiojoje pasaulio dalyje produktas nepopuliarus, nes nėra žinomi būdai, kaip ją išimti iš korio akutės ir atskirti nuo vaško.

Taikant kūlimo technologiją, koriai su bičių duonele yra užšaldomi ir specialia įranga sutrupinami, kartu atskiriant nepažeistas bičių duonelės granules nuo vaško. Pramoninės bičių duonelės kūlimo mašinos gaminamos Lietuvoje, Rusijoje, Lenkijoje. „Wilara“ pirmą tokią mašiną pagamino 2005 metais.

Prieš 2 metus įmonės direktorius, bitininkas ir inžinierius Gediminas Olsevičius išsikėlė uždavinį sukonstruoti paprastą ir kiekvienam bitininkui įperkamą tam skirtą įrenginį. Dėl savo paprastumo gaminys pavadintas „Spragilu“.

UAB „Wilara“ yra viena pagrindinių bitininkystės reikmenų gamintojų ir prekiautojų Lietuvoje ir Latvijoje, turinti didžiausią Baltijos šalyse prekių bitininkams pasiūlą. Įmonė siekia ugdyti bitininkavimo kultūrą, nešti į Lietuvą pasaulines naujoves bitininkystės srityje. Taip pat ir patys jas kuria bei neša pasauliui.

Kongresą organizuoja Tarptautinė bitininkų asociacijų federacija „Apimondia“, įkurta 1897 metais. Kongresas kas dvejus metus vyksta vis kitoje pasaulio valstybėje, išrenkamoje konkurso būdu. Jo metu skirtingose sekcijose vyksta mokslinės konferencijos, kalbama apie bitininkystės problemas ir ieškoma jų sprendimo būtų, pristatomos naujovės, vyksta degustacijos. Šiemet suvažiavime savo ekspozicijas pristatė beveik 200 įmonių iš 45 pasaulio valstybių, tarp kurių pirmą kartą buvo ir Lietuva.

Šaltiniai: UAB „Wilara“ inf.,
http://apimondia2013.org.ua

Daugiau informacijos:
Gediminas Olsevičius
gediminas@wilara.lt

Komentarų nėra.

Parašykite komentarą