nuotraukos padidinimo mygtukas

Garinis vaško lydytuvas (kaitinamas dujomis)

# 16020

799.00 

Prekės laikinai neturime

Visiškai perdarytas ir naujai sukonstruotas garinis vaško lydytuvas yra visas pagamintas iš nerūdijančio plieno-t.y. nauja jame yra tai, kad garas gaminamas ne vaško lydymo, bet po ja esančioje talpoje.

Dėl mažesnio vandens kiekio nepriklausomai nuo kaitinimo būdo (elektra ar dujomis) žymiai sutrumpėjo įkaitimo laikas. Koriai sudedami į krepšį perforuotu dugnu. Perforuoto dugno centre yra garo vamzdis su dangteliu. Per šonines po dangteliu esančias kiaurymes garas nukreipiamas tiesiai į senus korius. Išsilydęs vaškas laša per skylėtą krepšio dugną ant įstrižo talpos dugno, o iš ten nuteka link išbėgimo vamzdelio. Korių išspaudos lieka virš perforuoto dugno. Dangtis su silikonine tarpine ir sąvarža sandariai uždengia talpą. Prietaisas kaitinamas dujiniu degikliu.
Techniniai parametrai:

Išoriniai matmenys: Ø 66 cm, aukštis: 90 cm.

Vidaus matmenys: Ø 63 cm, gylis 56 cm.

Perforuotas įdėklas: Ø 60 cm, gylis 25 cm.

Masė (be pakuotės ir kaitinimo elemento): apie 30 kg.

Vandens rezervuaro talpa: 19 litrų.

Naudojimo būdas:

Pirmiausia pripildome vaško lydytuvo vandens talpą per išorėje esantį piltuvėlį iki vanduo ima tekėti pro vaško išbėgimo vamzdelį. Vandens talpoje telpa apie 19 litrų. Elektrinis šildymo elementas įjungiamas kištuku į rozetę. Naudojant dujų degiklį, nustatoma tokio dydžio liepsna, kad apimtų visą vandens talpos dugną. Tuomet užpildome senais koriais vidinį lydytuvo krepšį, kuriame koriai sustatomi saulute kaip radialiniame medsukyje. Jei bus lydoma nuo rėmų su Hofmano skirtukais, vienas korys statomas skirtukais į išorę, kitas į vidų taip, kad tilptų kuo daugiau korių. Taip sutaupoma vieta ir telpa keliais rėmeliais daugiau. Kad rėmeliai stovėtų stabiliai, sustatomi nugarėlėmis į vidų. Dabar uždengiamas ir sąvarža užfiksuojamas dangtis. Netrukus po to, kai pasiekiama vaško lydymosi temperatūra, vaškas ima tirpti ir tekėti pro pastoviai atvirą išbėgimo vamzdelį į apačioje pastatytą talpą (geriau kūgio formos). Neskaitant pirminio įkaitinimo, priklausomai nuo korių senumo, lydymas užtrunka nuo 20 iki 30 minučių. Po dviejų užpildymų arba lydymų vidins krepšys suėmus už rankenų ištraukiamas aukštyn ir pakabinamas dviem privirintom plokštelėm ant talpos briaunos. Jei kaip papildomą reikmenį kartu nusipirkote dar ir rankinį kočėlą, nubraukite išlydas į giliausią vidinės talpos dalį ir visa jėga kelioliką kartų kočėlu išspauskite dar karštas išlydas. Čia galima pastebėti, kiek santykinai daug vaško išbėga iš išspaudų. Po to krepšys ištuštinamas, užmaunamas virš guminio žiedo ant garo vamzdžio ir naujai užpildomas senais koriais.

SVARBU! Jei per vandens įpylimo vamzdžio angą ima veržtis garai, būtina papildomai įpilti vandens. Jei tai nepadaroma laiku, šiluminė apsauga išjungia kaitinimą. Tuomet pirmiausia ištraukite kištuką iš tinklo. Po neilgo atvėsimo nuimamas plastikinis gaubtas ir rudas mygtukas pilnai įspaudžiamas. Po to gaubtą vėl uždengiame. Jei tai kartotųsi daug kartų, gali perdegti kaitinimo elementas ir taip nepataisomai sugesti visas kaitintuvas. Todėl geriausia reguliariai laiku papildyti vandeniu. Išlydžius visus korius, ištraukiamas kištukas iš rozetės, išlydų krepšys numaunamas nuo garo vamzdžio o visa talpa apverčiama aukštyn kojomis iki išbėgs visas joje likęs vanduo. Garinis vaško lydytuvas dirba beveik be slėgio, nepaisant to, korių keitimo metu (atidarant dangtį ir išimant krepšį) rekomenduojame dėvėti apsaugines pirštines, siekiant išvengti nusiplikinimo.
VALYMAS: Galima dar šiltą talpą plauti karštu vandeniu su plovikliu. Krepšio valymui naudoti kietą šveitimo šepetį ar kažką panašaus.

PRIEŽIŪRA: Laikas nuo laiko vandens talpą ir joje esančius kaitinimo elementus būtina nukalkinti citrinos rūgštimi.