Kaip teisingai lydyti korius? Kokios dažniausios klaidos?
  1. Koriai turi būti lydomi nerūdijančio plieno arba tvarkinguose (neišdaužytuose) emaliuotuose induose. Antraip dėl ištirpusios geležies arba cinko vaškas įgaus tamsiai pilkšvą atspalvį.
  2. Lydant korius patariama naudoti minkštą vandenį (geriausia lietaus, sniego). Dėl kieto vandens vaškas tampa blyškesnis, įgauna matinį atspalvį. Be to, vašką aušinant minkštame vandenyje, nuo jo geriau atsiskiria nešvarumai.
  3. Labai svarbu išlydytą vašką aušinti lėtai ir aukštame, o ne plačiame inde. Tuomet vaške esantys nešvarumai švariai nusėda ir lengvai atsiskiria nuo sustingusio vaško gabalo.
  4. Prieš aušinant, skystą vašką patariama perkošti per smulkų koštuvą. Išlydyto vaško gabaluose esame radę kaltų, peilių, akinių, netgi dantų karūnėlę.
  5. Aušinant didelius vaško gabalus, viduje stingstant susidaro tuštumos, į kurias įsiurbiamas vanduo. Dėl to patariame vašką aušinti mažesniuose induose arba ataušinus perskelti.
  6. Perdirbimui paruošto vaško gabalas tiek iš apačios, tiek iš viršaus turi atrodyti vienodai – be priemaišų, šiukšlių ir dumblo sluoksnio.
  7. Į lydomą vašką senas žvakes dėkite labai atsargiai – prie bažnyčių ar parduotuvėse pardavinėjamos neva vaškinės žvakės dažniausiai gaminamos iš parafino. Parafiną sumaišius su vašku, šis būna jau sugadintas, medžiagų atskirti neįmanoma. Tokio vaško mes nesuperkame.
Komentarų nėra.

Parašykite komentarą